České menhiry
Menhir - Zakletý mnich is one of České menhiry.

1. Menhir - Zakletý mnich

Drahomyšl, Drahomyšl, Ústecký
Sitio histórico y protegido · 1 tip

Daniel D.Daniel Dočekal: Menhiry : [1]. Drahomyšl, okres Louny - Menhir v Drahomyšli je druhým nejznámějším menhirem v Čechách. Oprávněně. Skvělé umístění, velikost a podmanivost okolí vyzývají k návštěvě. Leer más.

Menhir - Baba is one of České menhiry.

2. Menhir - Baba

Slavětín, Slavětín, Ústecký
Viajes y transporte · 1 tip

Daniel D.Daniel Dočekal: Menhiry : [3]. Slavětín, okres Louny (Baba) - Slavětínský menhir se špatně hledá, ale stojí za prozkoumání. Uprostřed krajiny strom, pod stromem menhir. Leer más.

Menhir - Zkamenělý slouha is one of České menhiry.

3. Menhir - Zkamenělý slouha

Ládevská (Pod křížem), Praga, Praga
Viajes y transporte · Praha-Dolní Chabry · 2 tips y reseñas

Daniel D.Daniel Dočekal: Menhiry : [4]. Dolní Chabry, obvod Praha 8 (Zkamenělý slouha) - Chaberský menhir si určitě nenechte ujít. Je vlastně jedinám dochovalým menhirem na území Prahy. Leer más.

Menhir is one of České menhiry.

4. Menhir

Horoměřice, Horoměřice, Bohemia Central
Viajes y transporte · 1 tip

Daniel D.Daniel Dočekal: Menhiry : [5]. Horoměřice, okres Praha západKámen stojí při polní cestě vedoucí z Horoměřic východním směrem k buližníkovým pahorkům Na skalceNachází se asi 300 metrů od okraje obce, poblíž velk Leer más.

5. Menhir - Zkamenělec

Družec, okres Kladno, Družec, Bohemia Central
Viajes y transporte · 2 tips y reseñas

Daniel D.Daniel Dočekal: Menhiry : [6]. Družec, okres KladnoMenhir od roku 1690 známý jako Zkamenělec je dnes opřen v rohu zdi hřbitova po pravé straně hlavního vchodu do kostela. Leer más.

Zkamenělý pastýř (Kamenný muž) is one of České menhiry.

6. Zkamenělý pastýř (Kamenný muž)

7.5
Klobuky, Klobuky, Bohemia Central
Sitio histórico y protegido · 3 tips y reseñas

Daniel D.Daniel Dočekal: Menhiry : [7]. Klobuky, okres Kladno - Nejznámější český menhir si rozhodně nenechejte ujít. je to opravdový kolos. Jenom těžko ho přehlédnete. Doplněno o fotografiez července 2005 Leer más.

Menhir - Zbuzany is one of České menhiry.

7. Menhir - Zbuzany

Zbuzany, Zbuzany, Bohemia Central
Viajes y transporte · 1 tip

Daniel D.Daniel Dočekal: Menhiry : [9]. Zbuzany, okres Praha západ - Menhir, který bude mít asi jedno z českých prvenství - jmenují se po něm ulice. U menhiru I. až U menhiru V. Fascinující zjištění. Leer más.

8. Menhir

Kamenný Most, Bohemia Central
Sitio histórico y protegido · 1 tip

Daniel D.Daniel Dočekal: Menhiry [10]. Kamenný most, okres Kladno - Kámen stojící u polní cesty u kóty 250 metrů, západně od obce v místě se širokým rozhledem, označeném na mapáchpomístním názvem U kamene. Leer más.

Menhir - Ledce is one of České menhiry.

9. Menhir - Ledce

Ledce, Přelíc, Bohemia Central
Viajes y transporte · 2 tips y reseñas

Daniel D.Daniel Dočekal: Menhiry : [12]. Ledce, okres Kladno - Najít menhiry (je jich víc) mezi Ledci a Přelícem nebylo vůbec snadné. Nakonec se podařilo několik kamenů najít. Ale prý jich je tam ještě víc. Leer más.

10. Menhir - Kamenná panna

Rakovník, Rakovník, Bohemia Central
Viajes y transporte · 1 tip

Daniel D.Daniel Dočekal: Menhiry : [14]. Rakovník, okres Rakovník - Kousek za koncem Rakovník najdete maličký menhir. Opravdu maličký. Leer más.

Menhir - Hřivčice is one of České menhiry.

11. Menhir - Hřivčice

Hřivčice, Hřivčice
Viajes y transporte · 1 tip

Daniel D.Daniel Dočekal: Menhiry : [16]. Hřivčice, okres Louny - Hřivčický menhir je jeden z mála menhirů, které najdete doslova uprostřed města či vesnice. Také je jedním z nejvíce "poslepovaných" menhirů. Leer más.

12. Menhir - Tuchlovice

Tuchlovice, Tuchlovice, Bohemia Central
Viajes y transporte · 1 tip

Daniel D.Daniel Dočekal: Menhiry : [20]. Tuchlovice, okres Kladno - Kámense nachází, patrně v druhotné poloze, v příkopu u cesty z Tuchlovic k dolu Nosek, asi 220 metrů od objektudolu. Leer más.

Menhir Hradištko (Kersko) is one of České menhiry.

13. Menhir Hradištko (Kersko)

U kamene (Kersko), Hradištko, Bohemia Central
Monumento · 2 tips y reseñas

Daniel D.Daniel Dočekal: Menhiry : [22]. Hradištko (Kersko), okres Nymburk - Menhir poněkud vybočující ze zaběhnutého umístění - žádné Slánsko/Rakovnicko/Kladensko - tenhle najdete kousek od Nymburka. Leer más.

14. Menhir - Smečno

Smečno, Smečno, Bohemia Central
Monumento · 1 tip

Daniel D.Daniel Dočekal: Menhiry : [26]. Smečno okres Kladno - Mírně sporný menhir - je v něm vyryt kříž a pověst k němu vázaná by mohla naznačovat, že jde spíše o křížový kámen. Leer más.

15. Menhir - Orasice

Orasice, Orasice
Viajes y transporte · 1 tip

Daniel D.Daniel Dočekal: Menhiry : [27]. Orasice, okres Louny - Tohoto drobečka budete hledat těžko. Je sice na okraji vesnice, ale je tak malinký, že musíte dojít opravdu až k němu. Leer más.

Kounov - kamenné řady is one of České menhiry.

16. Kounov - kamenné řady

Kounov, Kounov, Bohemia Central
Viajes y transporte · 1 tip

Daniel D.Daniel Dočekal: Kounov a jeho kamenné řady - Tisíce kamenů vyrovnaných do stovky metrů dlouhých řad - přitom to nejsou žádné malé kamínky. Nedaleko Kounova (Rakovnicko) najdete zajímavé místo - včetně naučné stezky Leer más.